Aktualności

ANGIELSKI Z NOWĄ PANIĄ
2021-02-15
ANGIELSKI Z NOWĄ PANIĄ

Od stycznia języka angielskiego uczymy się z nową panią - Anią. Pani Ania w bardzo ciekawy sposób uczy nas nowych słów i zwrotów. Wymyśla dla nas różne gry i zabawy. Zadaje przy tym pytania, na które coraz swobodniej zaczynamy odpowiadać. Zobaczcie sami!

STAŁE, CIEKŁE I GAZOWE - teatrzyk
2021-02-14
STAŁE, CIEKŁE I GAZOWE - teatrzyk

W czwartek 11 lutego dzięki przedstawieniu teatralnemu, z którym przyjechał do nas TEATR DWÓCH z Wielkopolski, dowiedzieliśmy się co się dzieje z wodą w przyrodzie. Historia kropelki wody uświadomiła nam, czym jest ciecz, lód i para wodna. Chociaż wielu z nas już wiedziało, co się dzieje z wodą przy zmianie temperatur, albo przeczuwało, co może się stać. To był bardzo ciekawe i przy tym zabawne przedstawienie, co widać na zdjęciach. Na filmy z przedstwienia zapraszamy na FB

W RYTMIE JESIENI
2020-10-28
W RYTMIE JESIENI

Wiatr jesienny wpadł do miasta,
Liściem złotym wokół szasta.
Chlapnął sobie zimny deszcz,
Aż nim całym wstrząsnął dreszcz!
My przedszkolaki wiemy, że wiatr może sprawić dużo frajdy! Tego dnia wykorzystaliśmy kolorowe chusty, aby naśladować jesienny wiatr.
Obejrzyj galerię.

TEATRZYK "PLANETA SAMOZDROWIE"
2020-10-20
TEATRZYK

Tego dnia w przedszkolu poznaliśmy planetę Samozdrowie! Dowiedzieliśmy się, że jej mieszkańcy nigdy nie chorowali, ponieważ zdrowo się odżywiali.
Niestety planeta została zaatakowana przez Cyberneta, który wysłał na nią swoich szpiegów. Szpiedzy wykradli zapasy zdrowej żywności, porozrzucali na planecie chipsy, hamburgery i hot dogi. Na misję uratowania planety Samozdrowie zgłosił się generał Osiłek. Generał Osiłek znalazł pomocnika Karol. Niestety, Karol całe dnie spędzał przed komputerem i telewizorem, źle się odżywiał i nie dbał o aktywność fizyczną. Postanowiliśmy, że nauczymy Karola, w jaki sposób powinien dbać o zdrowie - jeść owoce i warzywa, pić dużo wody i dbać o aktywność fizyczną. Dzięki nam Karol odzyskał dawną sylwetkę i sprawność! Wiecie, co zrobił Karol, aby pokonać Cyberneta? Makarmił go… zdrowym jedzeniem! Dzięki naszej pomocy i sprytowi Karola planeta Samozdrowie została uratowana! :) Obejrzyjcie zdjęcia.

TO JESIENNA GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA
2020-10-15
TO JESIENNA GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

Nadeszła jesień... Z drzew spadają kolorowe liście, żółte, czerwone i pomarańczowe. Liśćmi można bawić się na różne sposoby. My dziś wykorzystaliśmy je, aby ćwiczyć naszą mowę. Poznaliśmy także dary jesieni, takie jak jabłuszka, śliwki oraz gruszki. Nawet sami zerwaliśmy je z gałązek!
Zobaczcie na zdjęciach.

ZUZANNA ŻYRAFA DOTYKA CHMUR... A MY UWIELBIAMY TAŃCZYĆ!
2020-10-13
ZUZANNA ŻYRAFA DOTYKA CHMUR... A MY UWIELBIAMY TAŃCZYĆ!

W naszym przedszkolu są takie piosenki, które wszystkich porywają do tańca. Tańczy każdy - duży, mały, przedszkolak i ciocie! Taką piosenką, którą uwielbiamy i do której układ mamy opanowany per-fek-cyj-nie, jest "Zuzanna Żyrafa"! :) Nasz radosny i żywiołowy taniec nie mógłby się odbyć bez kolorowych kółek, na których stoimy i tańczymy... Sami sprawdźcie!

SPĘDZAMY DUŻO CZASU NA DWORZE
2020-09-25
SPĘDZAMY DUŻO CZASU NA DWORZE

Wrzesień jest ładny i ciepły tego roku, więc korzystamy ze słonecznej pogody przy każdej okazji i prawie codziennie wychodzimy na place zabaw, albo spacery. Bardzo lubimy te wyprawy, bo podczas nich ciocia Ela wymyśla nam niesamowite historie ;-), albo ciekawie opowiada o okolicy, przez którą wędrujemy. Nasze zabawy.

ZAJĘCIA Z ANGIELSKIEGO, RYTMIKI, TAŃCA I LOGOPEDYCZNE ROZPOCZĘTE
2020-09-19
ZAJĘCIA Z ANGIELSKIEGO, RYTMIKI, TAŃCA I LOGOPEDYCZNE ROZPOCZĘTE

Od połowy września rozpoczęliśmy zajęcia z tańca, angielskiego, rytmiki i logopedyczne. Ciocia Ewelina uczy nas tanecznych figur i układów do bardzo  wesołych i skocznych piosenek: Pszczółka Maja, Zuzanna Żyrafa, Makarena; w przerwach wymyśla nam ciekawe zabawy. Ciocia Ania uczy nas super piosenek, pięknie śpiewa i gra na elektrcznym pianinie, przynosi nam ciekawe instrumenty i stroje na zajęcia rytmiczne. Ciocia Marzena bawi się z nami, ucząc nas angielskiego, śpiewamy po angielsku różne piosenki. A ciocia Paulina ze swoją asystentką Zuzią (dużą pacynką) trenuje z nami wymowę trudnych dźwięków, fajnie się przy tym bawimy. Bardzo lubimy wszystkie zajęcia! Zapraszamy do galerii!

ZEBRA CO Z PASÓW ZBIEGŁA - TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE NA ULICY
2020-09-18
ZEBRA CO Z PASÓW ZBIEGŁA - TEATRZYK O BEZPIECZEŃSTWIE NA ULICY

W poniedziałek 14 września oglądaliśmy teatrzyk o zebrze, co uciekła z pasów. Oczywiście wiemy, że nie chodzi o zwierzątko, tylko o pasy na przejściu dla pieszych. W zabawnych piosenkach i dialogach aktorzy przypominali nam o zasadach bezpiecznego ruchu na ulicy i na przejściu dla pieszych, o zasadach sygnalizacji świetlnej. Bawiliśmy się znakomicie podczas przedstawienia! Zobaczcie i posłuchajcie!

WARSZTATY ZE ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI
2020-09-11
WARSZTATY ZE ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI

W pierwszy poniedziałek września odwiedziły nas zwierzęta domowe: koza, króliki, kury i gęsi. Ich opiekun opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o ich życiu i zwyczajach. Niektóre z nich mogliśmy pogłaskach lub nakarmić. Spójrzcie!

ZABAWA w SADACH KLEMENSA
2020-09-02
ZABAWA w SADACH KLEMENSA

Pod koniec wkacji 25 sierpnia pojechaliśmy do niezwykłego miejsca, gdzie można bawić się cały dzień. To Sady Klemensa - bardzo kolorowe, przyjazne dla dzieci, pełne zieleni i wody miejsce. Na powitanie czekały na nas smaczne i zdrowe jabłka. Mnóstwo frajdy sprawiła nam zabawa na wielkich dmuchańcach i dużych powietrznych poduszkach - wyskakaliśy się za wszystkie czasy. Potem przeszliśy do strefy wodnej, gdzie w płytkich basenikach z natryskami mogliśmy chlapać się do woli, a tego dnia było gorąco. Obok basemików na wielkiej piaszczystej wydmie, budowaliśy zamki i tunele. Wiele frajdy sprawił nam przejazd przez Sady w wagonikach ciągniętych przez mini traktor, który prowadziła młoda animatorka. W międzyczasie szybko zjedliśmy obiad, który cicie zabrały z przedszkola. Szkoda nam było czasu na jedzenie, bo wiele atrakcji jeszcze czekało, ale i tak wszystkich nie udało nam się wypróbować. Ciocie jednak obiecały, że jeszcze tu wrócimy! Zapraszamy do galerii - zobaczcie, jak znakomicie się bawiliśmy!

WAKACJE 2020 W EDU SZKRABACH
2020-08-16
WAKACJE 2020 W EDU SZKRABACH

Od lipca w przedszkolu zrobiło się wakacyjnie! Przyszło kilkoro nowych dzieci. Choć nie takich nowych, bo pamiętamy je z poprzednich wakacji. W lipcu często padał deszcz, więc ciocie organizowały nam sporo zajęć w salach. Były warsztaty i konkursy na ciekawą budowlę z lego, przygotowaliśy z masy solnej wakacyjne ramki do zdjęć, ścigaliśmy się z czasem w zawodach z przeszkodami, rozpoznawaliśy z zamkniętymi oczami smaki różnych owoców, było wiele zabaw sensorycznych - przy pomocy wielkiej chusty bawiliśmy się w rekiny, naleśniki i kwiaty, wychodziliśy też na plac zabaw, gdy już można było się na nich bawić i robiliśy wiele prac plastycznych związanych z wakacjami. A w sierpniu, gdy zrobiło się upalnie, ciocie zorganizowały nam basen! Pluskanie w nim, to super zabawa i wiele frajdy. Rodzice nam zazdrościli ;-) Zobaczcie, jak się bawimy!

 

POWRÓT DZIECI - CZERWIEC 2020
2020-06-16
POWRÓT DZIECI - CZERWIEC 2020

Po okresie pobytu w domach, zaczęliśmy wracać powoli do przedszkola. Trochę się za nim stęskniliśmy. Trochę, bo z naszymi ciociami niemal codziennie widzieliśmy się przez komputer. Rodzice nazywają te spotkania on-line ;-) To sprawiło, że nie zapomnieliśmy o ciociach ani o sobie. Takie zajęcia też były fajne, śpiewaliśmy dużo piosenek, obejrzeliśmy wiele ciekawych filmików oraz zdjęć. Dzięki spotkaniom z ciocią Elą poznaliśmy życie zwierzątek łąkowych, takich jak żaby i bociany. Wiele dowiedzieliśmy się o pszczołach i różnych ptakach. Wraz z rodzicami wykonywaliśy różne pracki plastyczne i techniczne. Ciocia Ania prowadziła codziennie zajęcia ze straszakami - sporo się wtedy nauczyły nowych i ciekawych rzeczy. To wszystko sprawiło, że powrót do przedszkola była dla nas łatwiejszy.

Okazało się, że po powrocie zastaliśmy sporo zmian w przedszkolu. Zupełnie nową wykładzinę, nowe drzwi przesuwne w sali maluchów, inaczej ustawione meble. Zniknęły pluszaki, ale za to pojawiło się sporo nowych zabawek drewnianych i palstikowych. Gdy się nimi pobawimy, ciocie spryskują je specjalnym płynem - dla naszego bezpieczeństwa. Codziennie rano, gdy przychodzimy do przedszkola - mierzą nam gorączkę. Ale poza tym nic się nie zmieniło.

CZARY MARY Z PRZEDSZKOLAKAMI
2020-03-12
CZARY MARY Z PRZEDSZKOLAKAMI

11 marca odwiedził nas magik. Iluzjonista zabrał nas do swojego świata czarów i magii. Naczyliśmy się tajemniczych sztuczek, a niektórzy z nas brali udział w jego pokazie. Wspólnie z czarodziejem zamieniliśmy białe piłeczki na kolorowe, udało się nam połączyć kolorowe wstążki w jedną długą, a laskę magika zamieniliśmy na bukiet pięknych kwiatów. Wszyscy pomagaliśmy czarować magikowi, bo już wiemy, że nie jest to łatwe. Po zakończonym pokazie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, aby przypominało nam o tym, że nawet małe przedszkolaki mogą stać się w przyszłości dorosłymi magikami. Uśmiech na naszych buziach pozostał jeszcze po pokazie na długo, a na deser wraz z ciociami przygotowaliśmy różdżki z papieru i do końca dnia bawiliśmy się w dobre... Zobaczcie sami

LEKCJA ŻYWEJ PRZYRODY
2020-02-14
LEKCJA ŻYWEJ PRZYRODY

W dniu 5 lutego w naszym przedszkolu odbyła się niecodzienna lekcja przyrody na żywo- spotkanie z płazami. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe gatunki płazów pochodzących z różnych rejonów świata. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy niecodzienne okazy...
Nie było mowy o strachu!!! Tylko wielka ciekawość. Wszyscy z przejęciem słuchaliśmy opowiadań o życiu zwierząt, ich upodobaniach, zwyczajach oraz przysmakach. Zadawaliśmy bardzo dużo pytań, co świadczyło o naszym zaciekawieniu.
Mogliśmy także z bliska zobaczyć jak wygląda każde z prezentowanych zwierząt. 🐸Więcej zdjęć w galerii.

CZAS NA BAL
2020-02-08
CZAS NA BAL


Na ten dzień wszyscy czekaliśmy już od dawna…
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i wesoła muzyka– w takiej atmosferze bawiliśmy się 6 lutego podczas balu karnawałowego.Dumnie prezentowaliśmy nasze bajkowe stroje. Chętnie uczestniczyliśmy w tańcach i zabawach prowadzonych przez ciocie. Nasze buźki były cały czas uśmiechnięte (mimo chwilowego zmęczenia). Bal pozostawił wiele niesamowitych wrażeń i wspomnień. Zobaczcie sami!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
2020-01-28
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

27 stycznia w naszym przedszkolu zagościli specjalni goście. W tym dniu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy specjalny program artystyczny, recytowaliśmy piękne wierszyki, śpiewaliśmy piosenki (wszystkich szczególnie zachwyciła ta o babci i dziadku hip-hopowcach), a także tańczyliśmy. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Na koniec wręczyliśmy swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane ramki i poszewki na poduszki. 
Po występie zaprosiliśmy naszych gości na herbatkę, słodki poczęstunek i sesję zdjęciową, by zrobione przez nas ramki, wypełniły się pięknymi zdjęciami.To był naprawdę wyjątkowy dzień.

WARSZTATY MALOWANIA TKANIN 🎨
2020-01-11
WARSZTATY MALOWANIA TKANIN 🎨


Na co dzień uwielbiamy malować kredkami, farbami, flamastrami, nawet kredą na ścianie i robimy to bardzo często. Ale 9 stycznia malowaliśmy poszewki dla naszych babć i dziadków. Sami wybieraliśmy wzory i za pomocą specjalnych farb do tkanin ozdabialiśmy poszewki. Łączyliśmy wzory, mieszaliśmy kolory. Było dużo śmiechu, ale również skupienia. To były niezwykle kreatywne zajęcia!☺️Spójrzcie

KONCERT BOŻONARODZENIOWY I WARSZTATY ŚWIĄTECZNE🎄
2019-12-21
KONCERT BOŻONARODZENIOWY I WARSZTATY ŚWIĄTECZNE🎄

20 grudnia odbył się u nas koncert bożonarodzeniowy. Śpiewaliśmy kolędy, świąteczne piosenki,tańczyliśmy oraz graliśmy na instrumentach. Nasz występ wprowadził wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Rodzice zostali obdarowani pierniczkami, które wraz z ciociami upiekliśmy i ozdobiliśmy.
Po występie udaliśmy się na słodki poczęstunek a następnie odbyły się warsztaty . Podczas nich razem z rodzicami z ogromnym zaangażowaniem wykonaliśmy kolorowe ozdoby świąteczne i stroiki.
EDU SZKRABY życzą Wesołych Świąt! Zdjęcia

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW
2019-12-15
ŚWIĄTECZNE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

W drugim tygodniu grudnia razem z ciocią Wiolą i ciocią Elą upiekliśmy pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą cioć praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Wszystkim podobało się wycinanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, prezentów, reniferów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Wtedy poczuliśmy wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Pachniało tak pięknie, że aż ciekła nam ślinka... Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy chwili, kiedy będziemy mogli je ozdobić. A oto efekty naszej pracy!

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM 🎅
2019-12-08
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM 🎅

Dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu, przybył do przedszkola. Na jego wizytę cierpliwie czekaliśmy. Poznaliśmy legendę o św. Mikołaju i przygotowaliśy piosenkę na przywitanie miłego gościa. Spotkanie z nim minęło w bardzo miłej atmosferze i dało wiele radości. Św. Mikołaj obdarował nas cudownymi prezentami. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku. A oto Jego wizyta.

ZABAWA Z ALPAKAMI
2019-11-25
ZABAWA Z ALPAKAMI

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole odwiedzili zwierzęcy goście. A kto to taki? –To alpaki!
Niezwykli goście – Watson i Phoenix – bo tak nazywają się alpaki - przybyli do przedszkola w towarzystwie swoich przemiłych opiekunów. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Mogliśmy także wyczesać je specjalną szczotką, a także nakarmić marchewką i jabłkami oraz pogłaskać, a nawet przytulić i dać buziaka :* Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne i chętnie się uczą. My także bardzo dużo dowiedzieliśy się o alpakach. Czekamy na ich powrót, bo spotkanie z nimi, to była dla nas niesamowita przygoda! Zobaczcie!

WIZYTA JEŻY MALAJSKICH
2019-10-26
WIZYTA JEŻY MALAJSKICH

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole odwiedziły małe urocze zwierzątka - dwa jeże malajskie (Okruszek i Balbinka). Pani,która z nimi przyjechała powiedziała, że nie występują one na wolności. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. tego, że chociaż mają ostre igiełki - to wcale nie przenoszą na nich jabłek. Śmiesznie stroszą igiełki, kiedy się boją lub chcą kogoś przestraszyć. Wyglądają wtedy jak małe kuleczki :) Każdy z nas mógł dotknąć jeżyków, a ochotnicy mieli szansę wziąć je na ręce. Dowiedzieliśmy się, że jedzą karmę dla kota oraz małe robaczki-drewnojady, które także mogliśmy zobaczyć, a nawet potrzymać.
Szkoda, że jeże nie mogły zostać z nami na dłużej...  Oto zdjęcia

POMALUJĘ SOBIE T-SHIRT
2018-01-24
POMALUJĘ SOBIE T-SHIRT

Na co dzień uwielbiamy molować kredkami, farbami, flamastrami, nawet kredą na ścianie i robimy to bardzo często. Ale dziś malowaliśmy własne koszulki. Sami wybieraliśmy wzory i za pomocą specjalnych farb do tkanin ozdabialiśmy nasze t-shirty. Łączyliśmy wzory mieszaliśmy kolory. To były niezwykle keratywne zajęcia. A jakie były efekty - zobaczcie sami!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
2017-12-20
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W tym roku nasze uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA odbyło się w grudniu. Przygotowaliśy na tę okazję wiele piosenek i wierszyków, zagraliśmy na różnych instrumentach i zaprezentowaliśmy układ taneczny, by pokazać wszystkim, że jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami, które nie tylko dobrze się w przedszkolu bawią, ale także uczą, Wielki czerwony ołówek, którym pani dotykała naszych ramion, wręczając nam przy tym dyplomy i pamiątkowe medale, uświadomił nam, jak ważna to chwila w życiu każdego przedszkolaka. Przyrzekaliśmy nszym paniom, że będziemy sumiennie wypełniać zadania przedszkolaka przez cały rok. Nasi Rodzice byli z nas bardzo dumni i my także poczuliśmy sięprawdziwymi przedszkolakami. A po uroczsytości i poczestunku wraz z Rodzicami robiliśmy różne ozdoby choinkowe. Ten  dzień zapamietamy jako bardzo uroczysty i rodzinny. Zapraszamy do galerii!

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
2017-12-07
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Czekaliśmy na Świętego Mikołaja cały dzień. Już kilka dni wcześniej panie przypominały nam, że niedługo nas odziedzi. Nie musiąły przypominać, bo przecież malowalismy listy do Niego z prośbami o prezenty, więc wiedzieliśmy, że w końcu przyjedzie. Nauczyliśmy się specjalnie dla Niego piosenki powitalnej. No i w końcu przyszedł, z wielkim worem, ubrany w czerwony strój, z siwą brodą i wąsami, tak jak sobie go wyobrażaliśmy. Może tylko był trochę chudy, ale to pewnie dlatego, że dużo ostatnio podróżuje i odwiedza wiele dzieci, więc pewnie jest zmęczony i nie ma czasu na jedzenie ;-) Oto kilka zdjęć.

BAL ANDRZEJKOWY
2017-12-03
BAL ANDRZEJKOWY

 W Balu Andrzejkowym wilelu z nas uczestnicztniczyło pierwszy raz w życiu. Wszyscy przebraliśmy się w kostiumy i piekne sukienki. Nasze sale udekorowane były w wielkie kolorowe koty, klucze z duzymi dziurkami, a wesoła czarodziejka leciała na swej magicznej miotle. Nastrój był niezwykle magiczny i wesoły, a bal pełen zabaw i niespodzianek. Laliśmy z rodzocami przez klucze wosk ze świec i sprawdzaliśmy, jakie rzeczy przypomina odlana masa. Rzucaliśmy kapciami, rozwiązywaliśy zagadki i wykonywaliśmy różne zadania. Było mnóstwo pyszności i radości. Doskonale bawiliśmy się nie tylko my dzieci, ale i nasi Rodzice razem z nami i naszymi ciciami. Czekamy z niecierpliwością na następny bal!

PRZYSMAKI NA HALLOWEEN
2017-11-26
PRZYSMAKI NA HALLOWEEN

Każdy z nas lubi się troszkę bać, tak nie za bardzo, ale lubimy. I gdy zbliża się halloween chętnie przebieramy się za duchy, potworki, koty. Lubimy ten dreszczyk emocji. A dziś na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy z ciociami pocżęstunek na HALLOWEEN! trochę straszny, torchę śmieszny. Przygotowaliśmy bananowe duszki, ciasteczkowe pajączki i mandarynkowe dynie. Było super i pysznie ;-)

PAŹDZIERNIK Z ANGIELSKIM
2017-10-30
PAŹDZIERNIK Z ANGIELSKIM

Język angielski z ciocią Izą to wspaniała zabawa i nauka. Uwielbiamy zagadki, przy których zapamiętujemy nowe słowa, zabawy ruchowe z kolorowymi obrazkami i piosenki-pokazywanki. Ostatnio na topie jest "Baby shark" ;-) Na zajęciach, uż przed Halloween, ciocia Iza pokazała nam magiczną dynię czyli magic pumpkin, z której buchała różowa piana. A potem ćwiczyliśmy po angielsku zabawę w "cukierek albo psikus"  Zapraszamy do galerii!

PAŹDZIERNIK LOGOPEDYCZNY
2017-10-30
PAŹDZIERNIK LOGOPEDYCZNY

Na październikowych zajęciach logopedycznych, ćwiczymy wymowę trudnych szumiących głosek, trenujemy nasze, języczki, policzki i usta, ale przy okazji uczymy się nowych wierszyków, w których jest sporo trudnych do wymówienia słów, Ćwiczymy zdmuchiwanie liści i nietoperzy z papieru, przenosimy, listki i cukierki za pomocą słomki i powietrza. Bardzo lubimy zajęcia z panią Anetką;-) Zobaczcie, jak wytrwale pracujemy, aby pięknie mówić.

SIEDMIOMILOWE BUTY W EDU SZKRABACH
2017-10-20
SIEDMIOMILOWE BUTY W EDU SZKRABACH

17 października odwiedzili nas aktorzy z objazdowego teatru Blaszany Bębenek za spektaklem "Siedmiomilowe buty". Opowieść o chłopcu, który poznawał różne kraje, wędrując w siedmiomilowych butach, bardzo nam się spodobała. Odwiedziliśmy z nim Chiny i Idnie, poznaliśy wiele ciekawych słów i piosenek o przysmakach i zwyczajach ludzi, którzy tam mieszkają. Dowiedzieliśmy się, że w Indiach nie mieszkają Indianie, tylko Hindusi, widzieliśmy też piękne stroje, zupełnie inne, niż te, które nosi się w naszym kraju. Na koniec Piotruś w siedmimilowych butach zabrał nas do Francji, gdzie francuski kucharz zachwalał dania z żab i ślimaków. Niekoniecznie byliśmy ciekawi jak smakują ;-).

Wcześniej na zajęciach plastycznych każde z nas przygotowało swój ozdobny but z kolorowego kartonu z miejscem na autograf, czyli podpsis aktorów. Po przedstawieniu poprosiliśmy aktorów o autografy i uścisk ręki, a potem zrobiliśmy sobie wspólone zdjęcie. Zobaczcie!

GRZYBOBRANIE I SKARBY JESIENI
2017-10-10
GRZYBOBRANIE I SKARBY JESIENI

Choć prawdziwa jesień trwa już od trzech tygodni, w naszym przedszkolu dopiero w ubiegłym tygodniu napawdę ją powitaliśmy, zaczynając od ... grzybobrania. I wcale nie musiliśmy jechać do lasu, by "znaleźć" prawdziwe grzyby. Trochę lasu przyjechało do nas i zapachniał nam bardzo miło. Zgromadziliśmy też inne skarby jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, motylki klonów i mnóstwo jarzębiny, a potem zrobiliśmy skrzynię na te skarby. Wykorzystamy je na pewno do różnych prac i zajęć. Zobaczcie!

ĆWICZENIA Z LOGOPEDĄ
2017-09-30
ĆWICZENIA Z LOGOPEDĄ

We wrześniu ruszyły także zajęcia z panią Anetą - logopedą. Pani Aneta pokazuje nam, jak należy ćwiczyć usta i język, aby wyraźnie i poprawnie wymawiać różne słowa, złwaszcza te trudne. Uczymy się poprzez zabawę, zagadki, wierszyki, a na koniec zawsze dostajemy nagrody-niespodzianki za dobrą pracę ;-) Zobaczcie, jak przebiegają ćwiczenia logopedyczne.

UCZYMY SIĘ ANGIELSKIEGO Z NOWĄ PANIĄ
2017-09-27
UCZYMY SIĘ ANGIELSKIEGO Z NOWĄ PANIĄ

Od września zajęcia z języka angielskiego prowadzi pani Iza Pajączek. Bardzo ją polubiliśmy, wciąż mówi do nas po angielsku, ale tak, że wszyscy ją rozumiemy ;-). Wymyśla nam nowe zabawy, uczy nowych piosenek, przy których tańczymy i wykonujemy ciekawe zadania. Jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Z nią nie można się nudzić! Czego nauczyliśmy się we wrześniu - zabaczcie sami!

UCZESTNICZMY W PROGRAMIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA
2017-09-25
UCZESTNICZMY W PROGRAMIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Nowy rok przedszkolny rozpoczęliśmy uczestnicwem w programie zdrowego odżywiania i realizacją zajęć serii AKADAMII PRZEDSZKOLAKA "Zdrowo się odzywiamy i o dobrą formę dbamy". W ramach tych zajęć, które odbywają się w każdy piątek, sami z pomocą naszych pań przygotowujemy ciekawe, pyszne i przede wszystkim zdrowe posiłki, uczymy się nowych smaków oraz dowiadujemy wiele ciekawych rzeczy o właściwościach produktów, które jemy. We wrześniu odbyły się dwa kulinarne zajęcia, na których przegotowaliśmy galaretkę z owocami i odgadywaliśmy smaki. W galerii zobaczycie zdjęcia i filmy naszych kulinarnych poczynań!

ROZPOCZYNAMY DRUGI ROK NAUKI I ZABAWY!
2017-09-12
ROZPOCZYNAMY DRUGI ROK NAUKI I ZABAWY!

EDU SZKRABY rozpoczynają drugi rok swej przygody z nauką i zabawą! Jest nas coraz więcej i cieszymy się, że wciąż przybywają nowe dzieci. Mamy już dwie grupy - maluchów i troszkę starszych EDU SZKRABÓW. Za opiekę nad dziećmi i realizację podstawy programowej odpowiedzialne są panie: Agnieszka, Martyna i Elżbieta. Zabawę przeplatamy zajęciami języka angielskiego (3 razy w tygodniu), prowadzonymi przez panią Izę, zajęciami rytmiki w wykonaniu pani Krysi, zajęciami logopedycznymi i sensorycznymi realizowanymi przez panią Anetę. Dodatkowo nasze Edu Szkraby rozpoczęły przygodę ze sztuką tańca i realizują edukacyjny program "Zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy", przygotowując samodzielnie zdrowe posiłki w każdy piątek. Przed nami kolejny, drugi rok działania. Mamy nadzieję, że będzie on obfitował w wiele atrakcji i miłych niespodzianek. Witamy w nowym roku przedszkolnym i zapraszamy do zabawy i nauki z EDU SZKRABAMI!

AGAMA BRODATA - WIZYTA NIEZWYKŁEGO ZWIERZĄTKA
2017-09-01
AGAMA BRODATA - WIZYTA NIEZWYKŁEGO ZWIERZĄTKA

W ostatnim tygodniu wakacji Edu Szkraby odwiedziło niezwykłe zwierzątko wraz ze swoją opiekunką. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy "na żywo" i nie dotykaliśmy tak dziwnej jaszczurki, bo waśnie nią była agama brodata. Trochę jest podobna do małego smoka, ale bardzo przyjazna i spokojna. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się o tym zwierzątku, które w naturalnych warunkach żyje w Australii i zjada różne robaki, u nas jadła drewnojady! Była bardzo przyjazna, pozwalała głaskać się po brzuszku i grzbiecie. Bardzo spokojnie i z wyczuciem pozowała do zdjęć, które mogliśmy na zakończenie zajęć zrobić sobie z tym małym niezwykłym smokiem ;-)

Zapraszamy do galerii!

WAKACYJNIE W EDU SZKRABACH
2017-08-17
WAKACYJNIE W EDU SZKRABACH

Choć wakacje to okres wyjazdów i urlopów, w EDU SZKRABACH też można spędzić je przyjemnie i ciekawie, bo nasza placówka działa w lipcu i sierpniu. Dobrze się bawimy, wyruszamy w podróże dłuższe i krótsze, przenosimy się w ciekawe krainy - Indian, ciemnych grot i jaskiń, albo włoskich smakołyków, które sami przygotowujemy, organizujemy własne kino, tańczymy i śpiewamy oraz  zapraszamy gości z wyjątkowymi okazami zwierząt jak np. agama brodata ;-)

Wakacje jeszcze trawają, a my, choć wyjeżdżamy z rodzicami na tydzień lub dwa, chętnie wracamy do naszego małego przedszkola.

W galerii zobaczycie jak bawiliśmy się w czasie wakacji.

EGZOTYCZNE CZY DOMOWE?
2017-06-23
EGZOTYCZNE CZY DOMOWE?

EGZOTYCZNE CZY DOMOWE? - taki tytuł miały warsztaty przeprowadzone przez pana Romana Personę właściciela zagrody PER-ZOO w czwartek 22 czerwca. Do Edu Szkrabów przyjechały: żaba rzekotka, papużka falista, jaszczurka i świnka morska. Dzieci mogły wziąć na ręce, pogłaskać i nakarmić większość z przywiezinych zwierzątek. Dowiedziały się w jaki sposób i kiedy jaszczurka zmienia skórkę, gdzie lubi być głaskana i gdzie ma uszy, co oznacza, gdy podnosi ogon do góry, kiedy może szybko biegać, a kiedy staje nieruchomo. Nakarmiły jabłuszkiem świnkę morską i głaskały ją do woli.  Słuchały śpiewu papużki falistej i głaskały jej piękne piórka. Zadawały też wiele pytań na temat życia i upodobań zwierzątek. W galerii zamieściliśmy zdjęcia i filmy.

DZIEŃ DZIECKA W EDU SZKRABACH
2017-06-02
DZIEŃ DZIECKA W EDU SZKRABACH

Każde dziecko czeka na to święto niemal tak jak na swoje urodziny. Dlatego 1 czerwca jest dniem wyjątkowym, powinien być radosny i długo pamiętany. Staraliśmy się więc, by nasze EDU SZKRABY spędziły go bardziej niezwykle niż inne dni w przedszkolu. Z tej okazji bawiliśmy się wspólnie więcej niż zawsze, pomalowałyśmy buzie naszym maluchom według wybranych przez nie wzorów, były dmuchane balony-zwierzaki i pyszne babeczki z owocami. Mamy nadzieję, że zdjęcia i filmy oddadzą atmosferę tego dnia.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
2017-05-31
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Nasze EDU SZKRABY, choć jeszcze małe i znają tylko niektóre literki, bardzo lubią słuchać czytanych przez panie książek i same próbują tej niełatwej sztuki, posiłkując się ilustracjami ;-). NIektóre wierszyki i historie znają nawet na pamięć. Choć w przedszkolu jest sporo książek, postanowiliśmy wybrać się do pobliskiej biblioteki. Pani, która zwykle wprowadza maluchy w świat książek dla najmłodszych, pokazała naszym EDU SZKRABOM część księgozbioru przeznaczoną dla nich. Wspólnie mogliśmy wybrać i obejrzeć wiele książek, tych z ulubionych i popularnych serii np. o Tupciu Chrupciu, z przygodami żółwia Franklina, Poczytaj mi mamo i tych mniej znanych, często trójwymiarowych. Pokazała dzieciom nowości literatury dla najmłodszych i zachęcała do częstego odwiedzania biblioteki z rodzicami. Potem zabrała nasze maluchy do małej sali zabaw, gdzie oprócz zabawek znajdowało się wiele książek. W galerii znajduje się fotorelacja z naszje wycieczki i kilka filmów.

ŚWIĘTO NASZYCH KOCHANYCH MAM I TATUSIÓW
2017-05-27
ŚWIĘTO NASZYCH KOCHANYCH MAM I TATUSIÓW

26 maja zgodnie z tradycją EDU SZKRABY uczciły DZIEŃ NASZYCH KOCHANYCH MAM, a także nietradycyjnie, bo nieco wcześniej niż wskazuje kalendarz, złożyły życzenia i uściskały równie KOCHANYCH TATUSIÓW. Nim jednak wręczyły KOCHANYM RODZICOM wykonane przez siebie laurki i prezenty, zaśpiewały dla nich, zatańczyły i zapewniły o swojej ogromnej miłości. Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia i film z uroczystości.

ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ I ŚWIĘTAMI
2017-04-12
ZAPACHNIAŁO WIOSNĄ I ŚWIĘTAMI

W Edu Szkrabach już w piątek 7 kwietnia zrobiło się bardzo wiosennie i świątecznie, a to za sprawą mini koncertu, jaki przygotowaliśmy dla naszych kochanych rodziców, babć i rodzeństwa, a także warsztatów, na których wraz z rodzicami wykonywaliśmy różne świąteczne ozdoby. Najpierw zaśpiewaliśmy kilka piosenek, które pilnie ćwiczyliśy na rytmice z panią Krysią, a także każdego dnia z naszymi paniami Elą i Agnieszką, i zatańczyliśmy do większości z nich. Dostaliśmy liczne brawa i pięknie się kłanialiśmy. A potem z mamusiami i tatusiami ozdabialiśmy jajka - powstały z nich prawdziwe dzieła, bo nasza fantazja nie miała granic. A gdy zjedliśmy po kawałku pysznej drożdżowej babki, zabraliśmy się do składania koszyczków świątecznych i wypełniania ich różnymi rzeczami: kurczaczkami, barankami z waty i zajączkami z czekolady. Nasze dekoracje wyszły przepięknie i ozdobią świąteczne stoły w naszych domach. Zapraszamy do galerii zdjęć!

WIOSENNY KONCERT I WIELKANOCNE WARSZTATY Z RODZICAMI
2017-03-26
WIOSENNY KONCERT I WIELKANOCNE WARSZTATY Z RODZICAMI

Edu Szkraby zapraszają Rodziców i Rodzeństwo na wiosenny koncert i pokaz tańca, do którego przygotowują się od jakiegoś czasu. Wydarzeniu towarzyszyć będą również warszaty wykonywania ozdób wielkanocnych, które Edu Szkraby przygotują wraz Z rodziną. Koncert rozpocznie się 7 kwietnia (piątek) o godzinie 15:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy !

PINOKIO W EDU SZKRABACH
2017-03-25
PINOKIO W EDU SZKRABACH

W miniony piątek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy "PINOKIO" z przedstawieniem "O chłopcu z drewna". Niektórzy z nas domyślili się, że chodzi o Pinokia, bo tę opowieść już znali, ale nie wszyscy. Przejęliśmy się historią Pinokia i jego ojca Gepetta i dowiedzieliśmy się, jak ważna jest nauka, a potem praca, oraz skąd rodzice mają pieniążki, by kupować nam różne rzeczy. Na pewno nie rosną one na drzewach, jak myślał naiwny Pinokio! Dowiedzieliśmy się też, że trzeba uważać na to, co mówią nam inni, bo nie wszystko z tego jest prawdą. A gdy ktoś kłamie - nos może urosnąć mu tak długi, jak u Pinokia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z tego przedstawienia!

MALI MARCOWI OGRODNICY
2017-03-20
MALI MARCOWI OGRODNICY

W środę, w ramach zajęć technicznych zamieniliśmy się w małych ogrodników. Nasypaliśmy ziemi do przygotowanych kubeczków, zrobiliśmy 3-4 dołki i każdy z nas zasadził po raz pierwszy w swoim życiu fasolkę. Niektórzy zasadzili 5 ziarenek, na wszelki wypadek, gdyby pozostałe nie chciały zakiełkować. Potem porządnie podlaliśmy wodą nasze "doniczki", a pani podpisała każdą imieniem dziecka i ustawiła je na parapecie. Prosiła, byśmy pamiętali o podlewaniu naszych posadzonych ziarenek i codziennie rano sprawdzali, czy już nie rosną. Trochę się przy tej pracy pobrudziliśmy, ale sporo dowiedzieliśmy się o sadzeniu nasion. A w poniedziałek rano niektórzy z nas zobaczyli zielone listki wyrastające z czarnej ziemi. Ale SUPER! Pani robiła zdjęcia i nagrała filmik o naszej ogrodniczej pracy. Zapraszamy do Galerii!

TEATR LALEK PINOKIO ODWIEDZI NAS W MARCU
2017-02-25
TEATR LALEK PINOKIO ODWIEDZI NAS W MARCU

Marzec rozpoczyna się w Edu Szkrabach teatralnie, bowiem  w piatek 24 marca odwiedzi nas największy w Polsce objazdowy Teatr Lalek PINOKIO z Nowego Sącza z przedstawieniem "O chłopcu z drewna". Maluchy czekają na teatralnych gości, a póki co same przygotowują teatrzykowe kukiełki na zajęciach grupowych.

PIERWSZY BAL KOSTIUMOWY EDU SZKRABÓW
2017-01-31
PIERWSZY BAL KOSTIUMOWY EDU SZKRABÓW

Ostatnia sobota stycznia upłynęła naszym kochanym Edu Szkrabom w atmosferze tańca, zabawy, konkursów i niespodzianek. Fantastyczne stroje i kostiumy naszych maluchów i ich wigor sprawiły, że pierwszy bal kostiumowy dzieci udał się znakomicie. Motywem przewodnim balu  była baśń o Kopciuszku, z której zaczerpnięte zostały motywy zabaw i niespodzianek. Nie zabrakło również amatorek niezwykle populranych ostatnio księżniczek: Elzy i Anny ;-), ale na bal przybyły także motylki, pszczółki, baletnice oraz dinozaury, piraci i rycerze. Zapraszamy do Galerii!

BAL KOSTIUMOWY W EDU SZKRABACH
2017-01-19
BAL KOSTIUMOWY W EDU SZKRABACH

Karnawał trwa, więc Edu Szkraby wybierają się na bal kostiumowy. Postacie z ulubionych bajek stały się inspiracją dla strojów balowych naszych Maluchów i zaproszonych przez nich przyjaciół. Mamy nadzieję, że w sobotę 28 stycznia w godzinach od 11:00 do 15:00 taniec zabawa, burza kolorów i śmiech wypełnią sale naszego małego przedszkola. Zapraszamy!

DLA BABCI I DZIADKA
2017-01-19
DLA BABCI I DZIADKA

Jako że święto naszych Babć i Dziadków przypada w tym roku w dni wolne (sobota i niedziela) Edu Szkraby serdecznie zapraszają swoje Babcie i swoich Dziadków na mały występ i wspólne, kreatywne spędzenie czasu w przedszkolu w dniu 24 (wtorek) stycznia o godzinie 16.00.

W RYTMIE BĘBNÓW AFRYKAŃSKICH
2017-01-19
W RYTMIE BĘBNÓW AFRYKAŃSKICH

W poniedziałek 16 stycznia w Edu Szkrabach odbyły się niecodzienne zajęcia rytmiki na bębnach afrykańskich. Maluchy z zapałem uczyły się różnych rytmów i techniki ich wystukiwania na instrumentach, śpiewały znane sobie piosenki, do których instruktor akompaniował rytm, a na zakończenie same zagrały mini koncert na bębnach. Hałasu i zabawy było sporo, ale zainteresowanie instrumentami i grą na nich też duże. Zapraszamy do galerii.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W ŚWIĄTECZNEJ AURZE
2016-12-20
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W ŚWIĄTECZNEJ AURZE

W miniony piątek 16 grudnia nasze Edu Szkraby przeżyły swoją pierwszą poważną uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Dziewczynki były bardzo przejęte zarówno występem dla rodziców, który od kilku tygodni ćwiczyły, jak i samym aktem pasowania. Wielki czerwony ołówek był chyba największą atrakcją. ;-) Dumnie przyrzekały być dzielnymi, słuchać swoje panie i zjadać całe śniadanie oraz grzecznie się bawić i pilnie się uczyć. Radośnie chwaliły się rodzicom dyplomami i medalionami. A potem w blasku choinki upamiętniliśmy wspólnie to ważne w ich edukacyjnym życiu wydarzenie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

MIKOŁAJ I WIELKI WÓR PREZENTÓW
2016-12-11
MIKOŁAJ I WIELKI WÓR PREZENTÓW

Edu Szkraby przygotowywały się do wizyty świętego Mikołaja już kilka dni przed Jego przybyciem. Czekały na prezenty, pamiętały o grzecznym zachowaniu, ale chciały też przygotować prezent dla tego wyjątkowego gościa i kiedy w końcu 6 grudnia po całym dniu oczekiwania przybył z workiem prezentów, pięknie zaśpiewały mu dwie piosenki o Świętym Mikołaju i zatańczyły do nich. Mikołaj był zachwycony, a dzieci bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów. Chętnie wdrapały się na Jego kolana i pozowały do współnego zdjęcia. Zapraszamy do Galerii.

WIECZÓR ŚWIĄTECZNO-WIGILIJNY W EDU SZKRBACH
2016-12-03
WIECZÓR ŚWIĄTECZNO-WIGILIJNY W EDU SZKRBACH

W dniu 16 grudnia (piątek) Edu Szkraby zapraszają Rodziców na wieczorne spotkanie wigilijne z niespodzianką. Oprócz niej odbędą się wspólne zajęcia dorosłych i dzieci, wspólnie zaśpiewamy kolędy, a w ramach mini kiermaszu będzie można będzie nabyć świąteczne dekoracje wykonane przez Edu Szkraby, oczywiście z małą pomocą pań El ;-)

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
2016-12-03
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 9 grudnia (piątek) Edu Szkraby zapraszają serdecznie Rodziców i innych członków rodzin na bardzo wazne dla nas wydarzenie - uroczyste pasowanie na PRZEDSZKOLAKA. Odtąd każdy Edu Szkrab będzie mógł poszczycić się mianem pełnoprawnego Przedszkolaka. Odbędzie się ono w godzinach w godzinach 16:00 - 17:00, by pracujący Rodzice mogli wziąć w nim udział. Zapraszamy!

 

MIKOŁAJ W EDU SZKRABACH
2016-12-03
MIKOŁAJ W EDU SZKRABACH

Od grudnia w Edu Szkrabach panują już świąteczne klimaty i Edu Szkraby zapraszają na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

W dniu 6 grudnia (wtorek) do Edu Szkrabów przybędzie prawdziwy Mikołaj z worem prezentów. Edu Szkraby, czekając na niego, dekorują świątecznie sale i pamiętają i dobrych uczynkach. Na Mikołajki, oprócz Mikołaja, zapraszamy także Rodziców na godzinę 16:30