Czego nauczymy Twoje dziecko?

W EduSzkrabach stawiamy na bardzo aktywny udział dzieci w procesie nauczania. Dotykamy, próbujemy, eksperymentujemy, testujemy, malujemy, lepimy, brudzimy się, ale dzięki temu więcej, lepiej i na dłużej zapamiętujemy, ponieważ wykorzystanie wszystkich zmysłów to najskuteczniejszy sposób uczenia się i poznawania otaczającego nas świata. Co prawda, wymaga on od nauczycieli pomysłowości, kreatywności, zaangażowania i większego wysiłku w przygotowanie zajęć, ale nasi nauczyciele naprawdę to lubią! Największa nagroda to udany eksperyment i słowa dzieciaków: Mamo, znowu za wcześnie dzisiaj przyszłaś!

Aby rozbudzić ciekawość i sprawić, by ten nowy dla maluchów świat do nich przemówił, konieczne jest zobaczenie go w działaniu. Trzeba poszukać ropuchy pod kamieniem, przyjrzeć się dżdżownicom po deszczu, zasadzić cebulkę i obserwować, co z niej wyrośnie, powąchać las i pole, poszukać przebiśniegów w ogrodzie i popatrzeć, jak na ciepłej rączce roztapiają się płatki śniegu. Koniecznie trzeba też posłuchać muzyki w filharmonii, a następnie zrobić własne instrumenty, zajrzeć za kulisy teatru i wystawić własną sztukę o wiecznie głodnym smoku, posmakować cynamonu oraz sprawdzić, gdzie się go uprawia, a potem… doświadczyć wielu innych rzeczy, aby każdego dnia oswajać świat troszkę bardziej i z radością uczyć się go trochę więcej.  

Zależy nam na tym, aby dzieci codziennie mogły odkrywać związki pomiędzy tym, czego uczą się w przedszkolu, a tym, co je otacza w domu, na spacerach z rodzicami, czy na wakacjach. Chcemy, by umiały wykorzystywać zdobywane umiejętności i by zaskakiwały rodziców samodzielnością, pomysłowością, celnymi pytaniami i umiejętnościami językowymi. Języki angielski i francuski będzie towarzyszył naszym EduSzkrabom każdego dnia.

Stawiamy na dialog i wymianę myśli. Wiemy, jak istotna jest rozmowa w procesie rozwoju dziecka, a szczere zainteresowanie tym, co ma do powiedzenia, sprawia, że otwiera się ono i coraz jaśniej wyraża swoje zdanie i potrzeby. Trening czyni mistrza!

Stawiamy też na wyprawy małe i duże, blisko i trochę dalej. Pomysłów mamy całe mnóstwo i chętnie o nich opowiemy podczas spotkania. Wiemy, ile one dają dzieciom i jak bardzo wpływają na ich rozwój, bo przekonują nas o tym własne dzieci. Wiemy też, jak ważne podczas takich wypraw jest bezpieczeństwo. O nie także z całą pewnością zadbamy.