Pytania i odpowiedzi

1. Jak wygląda proces adaptacji dzieci?

To zależy od indywidualnych potrzeb dziecka. Zwykle adaptacje trwają 2-3 dni, ale zdarzają się sytuacje, że dłużej. Rodzic na początku okresu adaptacyjnego przebywa w sali z dzieckiem. Gdy dziecko lepiej poznaje opiekunów i przestrzeń - rodzic powoli wycofuje się z sali, pozostając w placówce. Ważne, by czas adaptacji był komfortowy dla dziecka i rodzica.

2. Jakie posiłki będą podawane dzieciom?

Menu serwowane naszym przedszkolakom może być indywidualnie dobrane do czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Pełen pakiet posiłków obejmuje:

  • Śniadanie - godz. 09:00
  • Dwudaniowy obiad: zupa - godz. 11:00; danie główne - godz. 13:00
  • Podwieczorek I - godz. 15:00
  • Podwieczorek II - godz. 17:00

Posiłki będą serwowane dzieciom zgodnie z wytycznymi PIP, a cotygodniowy jadłospis będzie dostępny na stronie Edu Szkrabów. Naszym  maluchom codziennie zapewniamy świeże owoce i wodę!

Obiady dostarcza Edu Szkrabom firma PEŁNY BRZUSZEK, pozostałe posiłki przygotowywane są w placówce.

3. Czy istnieje możliwość serwowania posiłków dla dzieci alergicznych?

Tak, istnieje możliwość dostosowania diety do potrzeb dzieci alergicznych. Jeżeli Państwa dziecko ma szczególne wymagania żywieniowe, prosimy i informację.

W przypadku, gdy firma cateringowa, z którą współpracujemy, nie będzie w stanie z powodu wyjątkowych wymagań żywieniowych przygotować posiłków dla dziecka, dopuszczalne będzie przyniesienie dziecku jedzenia z domu.

4. Jaka jest stawka żywieniowa dzienna

Stawka żywieniowa zależy od liczby posiłków spożywanych przez dziecko w przedszkolu. Stawka za 5 posiłków wynosi: 13 zł przy czym:

  • Śniadanie i owoce – 2 zł
  • Zupa – 2 zł
  • Danie główne – 7
  • Podwieczorek I – 1 zł
  • Podwieczorek II – 1 zł
5. Do kiedy trzeba zgłosić nieobecność, żeby była odliczona w momencie kiedy dziecka nie ma bo jest np. chore.

Nieobecność dziecka należy zgłosić tak szybko, jak to jest możliwe - najlepiej dzień wcześniej lub do godziny 9:00 w dniu nieobecności dziecka. W przypadku planowanego urlopu lub dłuższej nieobecności możliwe to będzie z większym wyprzedzeniem, natomiast w przypadku choroby dzień wcześniej lub w dniu jej wystąpienia. W przypadku nieobecności dziecka koszt za wyżywienie będzie odliczony.

6. Czy będzie wywieszony jadłospis np. tygodniowy, aby każdy rodzic mógł zobaczyć, co dzieci będą jadły w danym dniu?

Tak, cotygodniowy jadłospis będzie dostępny na stronie internetowej Edu Szkrabów w zakładce: AKTUALNOŚCI/Jadłospis

7. Moje dziecko nie śpi w ciągu dnia. Czy to jest jakiś problem?

Absolutnie żaden. W czasie leżakowania dzieci, które nie chcą spać, będą mogły posłuchać bajki, porysować, czy też zająć się innymi cichszymi  formami aktywności. Jednak jeżeli Edu Szkrab będzie chciał spać, to ma do tego pełne prawo, ponieważ rośnie i rozwija się, a do eduszkrabowych zabaw będzie potrzebował wielu sił.

8. Czy są w przedszkolu zajęcia rytmiczne, z języka angielskiego i gimnastyka?

Tak, w Edu Szkrabach wszystkie wymienione zajęcia oferowane są dzieciom w ramach czesnego. Zajęcia ruszą najwcześniej od października, do tego czasu będziemy mieli okazję wzajemnie się poznać, polubić, znaleźć wspólny język, a nasze dzieci będą mogły poczuć się jak u siebie.

9. Czy przedszkole współpracuje z logopedą dziecięcym? I czy w razie nieprawidłowości wymowy dziecko na stałe będzie mogło spotykać się z logopedą w celu naprawienia tych wad.

Jak najbardziej w naszym przedszkolu dzieci mają zapewnioną opiekę logopedy - współpracujemy z poradnią logopedyczną ABAK. W ramach czesnego oferowane są cotygodniowe spotkania z logopedą. W przypadku, gdy Edu Szkraby będą potrzebowały indywidualnego wsparcia logopedycznego, istnieje możliwość zapisania się na zajęcia dodatkowe (dodatkowo płatne).

10. Jaka jest opieka zdrowotna? Czy jest pielęgniarka na miejscu?

Na miejscu w przedszkolu nie dyżuruje na stałe lekarz czy pielęgniarka, jednak personel przeszedł kursy udzielania pierwszej pomocy. W sytuacjach tego wymagających, zostanie natychmaist wezwana pomoc publicznej służby zdrowia.

11. Czy dzieciom mogą być podawane jakieś leki np. w przypadku wystąpienia temperatury?

W przedszkolu nie będą podawane dzieciom żadne leki! Ze względu na ogólne dobro wszystkich uczestniczących w zajęciach dzieci, dziecko przyprowadzone do przedszkola powinno być zdrowe. W wypadku wystąpienia temperatury lub innych symptomów chorobowych zostaną o nich poinformowani opiekunowie dziecka, którzy zobowiązani są do jak najszybszego odebrania dziecka z przedszkola. Dzieci wykazujące objawy chorobowe nie będą mogły być przyjęte danego dnia do przedszkola.